30.03.2020 PREČO PRÁVE ELEKTROSKÚTER?

Poďme sa spoločne pozrieť na atribúty, ktoré robia elektroskútre značky SILENCE jedinečnými.

Jedným z najväčších a nesporných benefitov našich skútrov je ich kvalitná európska výroba.

Barcelonu môžeme považovať za „Mekku“ skútrov a mestskej mobility. Stojí však za obrovskou popularitou tohto dopravného prostriedku vo všetkých južanských krajinách len priaznivé podnebie a množstvo slnečných dní?

Do vysokej miery áno. Avšak Barcelona, ako aj Madrid, Rím či iné európske metropoly majú  vysokú hustotu obyvateľstva, na čo dopláca infraštruktúra. Často blokujú cesty, obchvaty a diaľnice vozidlá s jedným cestujúcim. S podobným fenoménom sa stretávame aj na Slovensku, kedy nám cesta do práce povedzme v Bratislave alebo Košiciach  zaberie denne niektorým aj dve hodiny. V mnohých veľkomestách preto začali s výstavbou sietí cyklotrás, aby sa takáto doprava zefektívnila.  Nuž je ale takáto možnosť aj na Slovensku, špeciálne ak bývame v satelitnom mestečku a do práce to máme ešte pár kilometrov navyše?

Neraz sa stojac v kolóne okolo nás šikovne prekľučkujú motorkári alebo jazdci na skútroch. Pri pomyslení, že takýto skúter zaparkujeme všade bez problémov, možno ešte jednoduchšie ako bicykel, nejednému z nás napadne presedlať na tento spôsob prepravy. Pred takýmto presedlaním je ale dôležité zvážiť si zopár vlastností, ktoré budeme od takéhoto skútra očakávať.

 

  1. 1. Infraštruktúra – nezávislosť na dobíjacích staniciach, vďaka odnímateľnej batérii si dobijete batériu z pohodlia domova.
  2. 2. Dojazd na jedno nabitie – pri ponúkaných modeloch sa líši aj vďaka rozdielnym módom jazdy, ktoré elektroskútre SILENCE ponúkajú. Je preto veľmi dôležité aby výrobca ponúkal dostatočný dojazd, tým pádom sa nemusíte obávať, že nebudete mať dostatok „šťavy“.
  3. 3. Rýchlosť – pri súčasnej ponuke elektroskútrov býva častým problémom maximálna rýchlosť, špeciálne ak sa na skúter posadia dvaja, teda jazdec a spolujazdec. Silný a výkonný motor dokáže vytiahnuť rýchlosť až 100 km/h.
  4. 4. Nadčasový dizajn –  elegantný navonok, inteligentný vo vnútri
  5. 5. Udržateľnosť životného prostredia – vďaka použitiu elektromotora je vysoká úspora emisií CO2.
  6. 6. Bezkľúčové štartovanie – vďaka mobilnej aplikácii dokážete naštartovať skúter a sharovať s kýmkoľvek sa rozhodnete.